Альона Ковальова (olena1993) wrote,
Альона Ковальова
olena1993

Демократія та гендер: друзі чи вороги? (есе)

Демократія та гендер: друзі чи вороги?
Останнім часом досить поширеною та популярною є гендерна тематика. Наша країна є демократичною країною, але це, на мою думку, далеко не так. Насамперед, звичайно, хотілося б дізнатися значення цих двох складних слів. Демократія – означає народ і влада, думки, пропозиції, дії простого народу йдуть крок в крок в діяннями влади. А тепер повернемось до нашої країни. Вона у нас демократична? Відповідь знає кожен, і скоріш за все, вона - одноголосна. Гендер – соціальна стать, яка визначає місце людини в суспільстві.
Демократія, звичайно, має безпосереднє відношення до гендеру, але порівнювати їх та розмежовувати між друзями та ворогами досить складно. Але я все ж постараюсь. У гендеру є дві статті – чоловіча та жіноча, в демократичній країні, де правлять політики (чоловічої статті) можна з впевненістю сказати, що переважає – маскулінність. З історії гендеру завжди жінка і чоловік борються, хто з них візьме верх, чоловіки всюди виявлялися сильнішими і головами родин та країн були вони, бо вони – сильна стать. Жінка – завжди залишалася слабкою істотою, яка не здатна, на думку сильної половини людства, керувати ними, людьми чи взагалі країною. Сучасність не далеко втекло від історії гендеру, як би це не було важко визнати, жінку і досі не допускають до керівних посад, вказуючи їм їхнє місце «біля плити». Тому в демократії, де панує свобода слова і яка є для всіх однаковою, жіноча думка не зрівнюється з думкою чоловічою.
Кіт та собака, війна та мир, жінка та чоловік, друзі та вороги – завжди залишаться протилежностями. Суть проблеми полягає не в тому, щоб надати однакових прав особам різної статі, а насамперед у тому, аби зрозуміти, що демократія і гендер безпосередньо з цим пов*язані і дійсно створити такі умови суспільного життя, щоб жінка і чоловік справді були спроможні реалізувати себе повноцінно як у громадському, професійному, особистому житті та в демократичній країні. Рівність прав, таким чином передбачає рівність можливостей біологічної, психологічної, особистісної, соціальної актуалізації сутнісних сил жінки і чоловіка. Демократія та гендер – протилежності, а отже – вороги, які завжди будуть по різні сторони барикад, яскравий приклад цьому є гендерна нерівність.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments